Dieta Sokowa - catering

W ofercie cateringów dietetycznych zazwyczaj znajduje się dieta sokowa. Jest to kilkudniowy detoks, który ma pozytywny wpływ na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu. Na czym polega detoks sokowy i dlaczego warto przeprowadzać go od czasu do czasu? Na jakie efekty możesz liczyć? Odpowiadamy!

Odkryj najlepszy catering dietetyczny oferujący dietę sokową!

Na czym polega detoks sokowy?

Detoks sokowy to dieta oczyszczająca — prowadzi do oczyszczania organizmu z toksyn. Zdaniem wielu osób to z reguły pierwszy krok w stronę zdrowego odżywiania, który ma kluczowe znaczenie w podjęciu decyzji o zmianie nawyków żywieniowych.

Detoks sokowy polega na kilkudniowym piciu samych soków ze świeżych warzyw i owoców przygotowywanych metodą cold press. Większość posiłków płynnych bazuje na warzywach ze względu na to, że owoce są wysokokaloryczne (mają w sobie dużo cukru).

Na czas detoksu sokowego warto zrezygnować z picia czarnej kawy, mocnej herbaty oraz alkoholu i wszelkich napojów słodzonych. Oprócz soków można pić jedynie wodę mineralną oraz zieloną herbatę, która dodatkowo wspomaga proces oczyszczania. Podczas diety sokowej należy unikać aktywności fizycznej, ponieważ dieta sokowa to dieta niskokaloryczna i jest uboga w kwasy tłuszczowe. Twój organizm zwyczajnie nie będzie miał siły na dodatkowy wysiłek.

Regularna detoksykacja organizmu — dlaczego warto?

Niezdrowa i źle dobrana dieta może prowadzić do zanieczyszczenia organizmu. Z tego względu warto postawić na sprawdzony sposób oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn i to bez efektu odwodnienia. Po przeprowadzonej diecie sokowej warto przemyśleć i zmienić codzienne niekorzystne dla zdrowia nawyki. Efekty zdrowej diety zaobserwujesz w mgnieniu oka!

Decydując się na dietę sokową od cateringu dietetycznego, masz pewność, że soki zostaną przygotowane z najlepszych jakościowo produktów, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Napoje warzywno-owocowe dostarczą niezbędnych na te kilka dni witamin i minerałów oraz dodają energii do normalnego funkcjonowania. Dieta sokowa prowadzona z głową to nie głodówka.

Efekty diety sokowej

Co zyskasz, decydując się na kilkudniowy detoks sokowy? Oto korzyści bycia na diecie sokowej:

  • oczyszczenie organizmu z toksyn – cały Twój organizm przejdzie detoksykację,
  • poprawa pracy układu trawiennego przyspieszysz proces trawienia i możesz zapomnieć o przykrych dolegliwościach ze strony jelit: zaparciach czy wzdęciach,
  • lepsze samopoczucie – usunięcie z organizmu toksyn sprawi, że będziesz mieć więcej energii w ciągu dnia,
  • wzmocnienie układu odpornościowego – detoks sprawi, że Twój organizm będzie silniejszy, niż przedtem,
  • poprawa jakości snu – odpowiednia ilość snu, to brak uczucia zmęczenia w ciągu dnia,
  • pozytywny wpływ na stan skóry oraz paznokci – oczyszczanie organizmu odmładza!

Zaletą diety sokowej jest też uzupełnienie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, witamin i antyoksydantów.

Jak długo być na diecie sokowej?

Dieta sokowa nie powinna trwać dłużej niż 3 dni. Przez tyle dni organizm zdąży oczyścić się z najgorszych toksyn i delikatnie wysmukli sylwetkę. Zbyt długie stosowanie diety sokowej może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak niedobory żywieniowe.

Każdą dietę, a zwłaszcza tak restrykcyjną, powinieneś skonsultować ze swoim lekarzem lub specjalistą ds. żywienia.

Ile można schudnąć, pijąc same soki?

Detoks sokowy przyspiesza metabolizm, dlatego też wspomaga odchudzanie. Zdarza się, że już w ciągu kilku dni można zrzucić nawet do 3 kilogramów. Wszystko oczywiście zależne jest od wagi wyjściowej, dotychczasowego stylu życia oraz predyspozycji zdrowotnych i genetycznych.

Efekt jojo

Musisz wiedzieć, że tak gwałtowny spadek wagi ciała spowodowany jest pozbyciem się nagromadzonej wody w organizmie. Normalna dieta po detoksie może skutkować powrotem, utraconych kilogramów. Nie traktuj tego jak efekt jojo, ponieważ detoks to nie dieta odchudzająca. Dieta sokowa daje Ci inne korzyści, ale jest też dobrym wstępem do procesu odchudzania. Odpowiednio dobrana redukcyjna dieta pudełkowa, po przeprowadzonej detoksykacji organizmu, wykaże jeszcze szybsze, bardziej widoczne i długotrwałe efekty!

Powrót do normalnego odżywiania po oczyszczaniu sokami — przebieg

Dieta sokowa zmotywowała Cię do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze? To cudowna wiadomość! Stopniowo wracaj do stałych posiłków, które będą oparte o zdrowe i pełnowartościowe składniki. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to sprawdź swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i wprowadź ujemny bilans kaloryczny. Tak zbilansowana dieta pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt sylwetkowy.
Wkrocz w świat zdrowego odżywiania i w końcu zadbaj o siebie!

Najlepsza dieta sokowa — znajdź swój catering dietetyczny oferujący dietę sokową

To czas, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Już teraz przetestuj proponowane przez nas cateringi dietetyczne. To firmy dostarczające swoje warzywno-owocowe soki na terenie całego kraju. Sprawdź, który catering dowozi do Twojej miejscowości i przekonaj się, że regularna detoksykacja organizmu i codzienna zdrowa dieta odmieni Twoje życie na lepsze!

Social Media