Dieta SirtFood - catering
Ranking cateringów dietetycznych » Dieta SirtFood
Zobacz jaki catering dietetyczny oferuje dietę SirtFood
Ranking najtańszych cateringów z dietą SirtFood - etap 1
Ranking diet sirtfood na 1 etapie został przygotowany na podstawie aktualnych cen w najniższej ofercie kalorycznej, bez uwzględniania rabatów i okresów testowych.
Data aktualizacji cen: 17.07.2023r.
Ranking najtańszych cateringów z dietą SirtFood - etap 2
Ranking diet sirtfood na 2 etapie został przygotowany na podstawie aktualnych cen w najniższej ofercie kalorycznej, bez uwzględniania rabatów i okresów testowych.
Data aktualizacji cen: 17.07.2023r.
Ranking najtańszych cateringów z dietą SirtFood - etap 3
Ranking diet sirtfood na 3 etapie został przygotowany na podstawie aktualnych cen w najniższej ofercie kalorycznej, bez uwzględniania rabatów i okresów testowych.
Data aktualizacji cen: 17.07.2023r.
Ranking najtańszych cateringów z dietą SirtFood - etap 4
Ranking diet sirtfood na 4 etapie został przygotowany na podstawie aktualnych cen w najniższej ofercie kalorycznej, bez uwzględniania rabatów i okresów testowych.
Data aktualizacji cen: 17.07.2023r.
Jedną z najpopularniejszych diet w ostatnim czasie jest dieta sirtuinowa, powszechnie znana jako dieta Adele. Skąd tak wielkie zainteresowanie akurat tą dietą? Swego czasu piosenkarka Adele przeszła ogromną metamorfozę, podczas której udało się jej schudnąć 44 kg. W jednym ze swoim wywiadów zdradziła, że swój sukces zawdzięcza właśnie diecie sirtfood. Chcesz dowiedzieć się, na czym polega fenomen diety sirt? Czym wyróżnia się ona na tle innych diet? U nas poznasz wszystkie niezbędne informacje.
Skąd wzięła się dieta sirtfood?
Dieta sirt została opracowana przez dwóch wybitnych naukowców z uniwersytetu w Surrey w Anglii – Aidana Gogginsa i Glena Mattena, a wszystkie jej zasady twórcy diety przedstawili w książce “The SirtFood Diet”.
Na czym polega dieta sirtfood?
Zastanawiasz się, na czym polega dieta sirt? Podstawą diety sirtfood jest sposób odżywiania, a nie zastosowanie restrykcji kalorycznych (z wyjątkiem paru pierwszych dni). Dieta sirtfood polega na spożywaniu produktów sirtuinowych oraz produktów bogatych w przeciwutleniacze, które zwiększają ilość sirtuin w organizmie i korzystnie wpływają na metabolizm. To z kolei pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów oraz sprawia, że cera zyskuje zdrowy i promienny wygląd na długi czas. Dzięki diecie sirtfood osiągniemy więc wymarzoną sylwetkę oraz odmłodzimy swoje ciało. Stąd też dieta ta bardzo często określana jest mianem diety długowieczności. Z dietą Adele spowolnimy procesy starzenia i doprowadzimy do wzrostu masy mięśniowej!
Sirtuiny – niezwykłe substancje odpowiedzialne za całe zamieszanie
Sirtuiny to białka, które znajdują się w naszym organizmie i które pełnią szereg bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim odgrywają główną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego metabolizmu, co pozwala na sprawną redukcję tkanki tłuszczowej oraz zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych. Zawdzięcza się im także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz piękną cerę, także spowolnienie procesu starzenia się organizmu. Oprócz tego sirtuiny odżywiają organizm poprzez dostarczenie prozdrowotnych polifenoli, błonnika oraz witamin i minerałów.
Dieta sirtfood – zasady stosowania diety
Dieta sirtfood opiera się na czterech etapach. Najbardziej restrykcyjny jest pierwszy etap i trwa 3 dni. W pierwszym etapie kaloryczność diety nie może przekraczać 1000 kcal/dzień, a jedyne co możemy spożyć w ciągu dnia to 3 koktajle sirtuinowe i jeden normalny posiłek. Drugi etap diety trwa od 4 do 7 dni i zwiększa kaloryczność posiłków do 1500 kcal. Etap ten zakłada spożywanie każdego dnia dwóch koktajli oraz dwóch dań stałych bogatych w produkty, które są aktywatorami sirtuin. Następnie rozpoczynamy etap trzeci, który trwa siedem dni. Podczas tego etapu kaloryczność spożywanych dań powinniśmy określić sami w oparciu o naszą wagę oraz tryb życia. Ważne, żeby przez cały tydzień spożywać trzy posiłki dziennie bogate w aktywatory sirtuin, maksymalnie dwie przekąski oraz jeden zielony shake sirtuinowy. W ten oto sposób dochodzimy do czwartego, ostatniego już etapu diety sirtfood. Najlepiej będzie, jeśli będzie on stosowany już do końca życia. Etap ten również pozwala nam na indywidualne dopasowanie kaloryczności dań i daje nam wolną rękę w rodzaju spożywanych produktów. Nie wolno nam jednak zapomnieć spożywaniu składników bogatych w aktywatory sirtuin oraz piciu zielonych koktajli sirtuinowych. Powinniśmy zastosować sposób odżywiania zalecany przez Instytut Żywności i Żywienia – 4-5 posiłków dziennie w równy, około 90-minutowych, odstępach czasowych, przy czym ostatni posiłek powinien być spożyty najpóźniej około godziny 19.
Fazy i etapy diety sirtfood
- Faza I
I: 1 – 3 dzień – spożywanie około 1000 kcal dziennie dostarczanych przez 3 zielone koktajle sirtuinowe oraz jeden posiłek bogaty w polifenole.
II: 4 – 7 dzień – spożywanie maksymalnie 1500 kcal dziennie w postaci 2 zielonych koktajli oraz 2 dań o wysokiej zawartości polifenoli
- Faza II
III: 8 – 14 dzień – brak ograniczeń kalorycznych. Zaleca się spożywanie jednego zielonego koktajlu oraz 3 dań bogatych w polifenole.
IV: od 15 dnia diety – zaleca się, żeby etap ten stosować tak długo jak tylko się da. Autorzy zalecaj, aby podczas tej fazy diety każdego dnia spożywać jeden koktajl sirtuinowy oraz jak najwięcej produktów bogatych w aktywatory sirtuin.
Dieta sirtfood – produkty sirtuinowe
Aby pobudzić sirtuiny do działania i zapewnić sobie spadek masy ciała, wystarczy spożywać odpowiednie produkty. Mowa o polifenolach, czyli tzw. aktywatorach sirtuin. Produkty te stymulują produkcję cennych dla naszego organizmu sirtuin. Co zatem powinniśmy jeść podczas diety sirtfood?
Tak naprawdę są to produkty, które powinny znaleźć się w diecie każdej osoby, która chce o siebie zadbać. Jadłospis powinien być bogaty w:
Warzywa: seler naciowy, jarmuż, rukola, lubczyk, natka pietruszki, czerwona cykoria, czerwona cebula, czerwona papryka, papryczka chili, buraki, fasolka szparagowa, brokuły
Owoce: zielone jabłka, owoce leśne, truskawki, maliny, mango, cytrusy, czerwone winogrona, śliwki,
Napoje: woda, kawa, biała i czarna herbata, zielona herbata, kakao, czerwone wino,
Produkty bogate w kwasy omega-3: tłuste ryby morskie, mięso, nabiał, jajka,
Inne: kasza gryczana, soja, kapary, gorzka czekolada, kakao, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, pini, nasiona sezamu, słonecznika, chia, kurkuma.
Komu zaleca się dietę sirtfood?
Dieta sirtfood to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z otyłością lub nadwagą i chcą zredukować nadmiary masy ciała oraz zadbać o zdrowy i promienny wygląd. Autorzy zalecają bycie na diecie sirt osobom, których wskaźnik BMI jest większy niż 20. Ze względu na dość mocno restrykcyjny początek diety, osoby przewlekle chore powinny najpierw udać się do specjalisty w celu upewnienia się, czy bycie na diecie sirt będzie dla nich odpowiednie.
Z powodu restrykcyjnego początku dieta sirt (popularnie dieta Adele) nie jest zalecana kobietom planującym dziecko czy też kobietom w ciąży lub w trakcie laktacji. Unikać powinny jej także osoby o niskiej masie ciała. Mimo to spożywanie produktów sirtuinowych na pewno im nie zaszkodzi.
Dieta Adele (sirtfood) – przykładowy jadłospis z podziałem na fazy diety
Etap I:
- Obiad: Indyk w batatowym sosie z kaszą gryczaną i sałatką z buraka,
- Koktajl 1: Sok z mango, malinami i rukolą,
- Koktajl 2: Sok z czerwonych winogron, zielonej herbaty i selera naciowego,
- Koktajl 3: Sok z ananasa, nasion chia i orzechów.
Etap II:
- Śniadanie: Płatki owsiane na mleku kokosowym z konfiturą wiśniową,
- Koktajl 1: Sok z jagód, banana, migdałów i mięty,
- Koktajl 2: Mango, pietruszka i jogurt naturalny,
- Kolacja: Komosa ryżowa ze szpinakiem, serem lazur i duszonymi brokułami
Etap III:
- Śniadanie: Omlet z papryką, pieczarkami i pomidorem
- Obiad: Tagliatelle z cukinii z duszonym łososiem,
- Kolacja: Sałatka z ciecierzycy, jarmużu, brokułów, grejpfrutów i ziaren słonecznika
- Koktajl: zielone jabłko, jarmuż, pietruszka, seler, cytryna
Etap IV:
- Śniadanie: Jaglanka cynamonowo-orzechowa z jogurtem i zielonym jabłkiem,
- II śniadanie: Sałatka z pomidorem, mini mozzarellą i prażonym słonecznikiem
- Obiad: Polędwiczka z pieczarkami, cukinią i papryką z zapiekanymi ziemniakami i ketchupem z cukinii
- Koktajl 1: Owoce leśne, melon, zielona herbata i mięta,
- Kolacja: Tarta z batatów z dipem bazyliowo-miętowym.