Dieta Sirtfood czyli dieta sirtuinowa

Dieta sirtfood

Aktualnie cateringi dietetyczne oferują wiele rodzajów diet, które mogą przyjechać prosto pod twoje drzwi w pięknych pudełkach. Przez tak ogromny wybór rodzajów posiłków czasami ciężko się zdecydować, która będzie najlepsza “dla mnie”. Na dietę sirt wzrosła popularność dzięki niesamowitej metamorfozy brytyjskiej piosenkarce, autorce tekstów Adele. Wiele osób od razu zaczęło się na nią decydować, nie wiedząc nawet na czym polega ta dieta ani tym bardziej nie wiedząc, że sama nazwa “Dieta sirt” kryje w sobie bardzo dużo ciekawych informacji.

Dieta Adele? Dieta sirtfood!

Popyt na dietę sirt w cateringach dietetycznych wzrasta w niesamowicie szybkim tempie, to wszystko dzieje się za sprawą piosenkarki Adele, która przeszła niesamowitą metamorfozę. W połowie 2020 roku do sieci trafiło zdjęcie brytyjskiej gwiazdy muzycznej wraz z jej komentarzem, przez który cały świat dowiedział się, że przez dietę sirt Adele schudła ponad 45 kg, co jest nie lada wyzwaniem dla zwykłej, przeciętnej osoby.

Dieta sirtfood – co to jest?

Ten tryb żywienia został wynaleziony stosunkowo niedawno, ponieważ w okolicach 2015 roku przez dwóch Brytyjczyków – Aidana Gogginsa i Glena Mattena, którzy są naukowcami oraz ekspertami ds. odżywiania. Polega ona na spożywaniu posiłków o odpowiedniej kaloryczności wraz z odpowiednimi koktajlami, które są bogate w aktywatory sirutin.

Dieta sirtfood – czym są sirtuiny?

Sirtuiny to grupa białek, znajdująca się w naszym organizmie, dzięki odkryciom w ostatnich latach okazuje się, że posiadają bardzo wiele istotnych funkcji. Nabieranie dodatkowych kilogramów przez co warstwy tłuszczu, często jest powodem złej pracy metabolizmu, okazuje się, że sirtuiny pomagają w regulowaniu metabolizmu przez co masa nie będzie rosnąć, w dodatku ten rodzaj białka pomaga w spalaniu tłuszczu, to właśnie te dwie cechy sprawiają, że chudnięcie na diecie sirtfood jest takie proste. To nie wszystkie zalety, które niosą białka sirtuinowe, ponieważ zapobiegają one wielu schorzeniom, takim jak nowotwór czy problemy z krążeniem lub ze skórą. Sirtuiny skutecznie pomagają osobom borykającym się z problemami zdrowotnymi, gdyż regulują poziom insuliny i glukozy we krwi oraz korzystnie wpływają na pracę hormonów tarczycy.

Na czym polega dieta sirtfood? zasady!

Jak wiadomo, każda dieta cechuje się swoimi zasadami i wyrzeczeniami dla osoby korzystającej, tak jest również na diecie Sirt. Niestety, dieta sirt to nie tylko wyrzeczenia produktów, przygotowywanie odpowiednich dań zgodnymi z zasadami, ale także pilnowanie godzin pomiędzy posiłkami.
Dieta sirtuinowa jest bardzo łatwym trybem żywienia, ponieważ można ją w łatwy sposób zobrazować osobie, która nie ma w ogóle o niej pojęcia. To wszystko jest dzięki przejrzystym podziale diety sirtfood na tzw. etapy i fazy.

FAZA I
Etap I
Czas trwania od 1 dnia diety do 3 dnia
Ilość kalorii na dzień: 1000 kcal
Spożywamy: 1 posiłek sirtuinowy + 3 koktajlne sirtuinowe
FAZA I

Etap II
Czas trwania 3 dnia diety do 7 dnia
Ilość kalorii na dzień: 1500 kcal
Spożywamy: 2 posiłki sirtuinowe + 2 koktajle sirtuinowe

FAZA II

Etap I
Czas trwania 8-21 dni
Ilość kalorii na dzień: Tyle ile potrzebujemy (najlepiej skorzystać z kalkulatora kalorii)
Spożywamy: 3 zwykłe posiłki + 1 sirt koktajl + 2 opcjonalne przekąski

FAZA II

Etap II
Czas trwania Po 21 dniach trwania diety
Ilość kalorii na dzień: Tyle ile potrzebujemy (najlepiej skorzystać z kalkulatora kalorii)
Spożywamy: Posiłki sirtuinowe + koktajle sirtuinowe

Dwie fazy, po dwa etapy to właśnie droga do sukcesu, czyli schudnięcia brytyjskiej piosenkarki Adele. Faza pierwsza jest najcięższa, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i zapał, a to pozwoli osiągnąć oczekiwany przez osoby na tej diecie wynik, czyli pozbycie się tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy, że zasady w diecie nie są po to, by je łamać, określona ilość kalorii oraz rozkład posiłków to podstawa.

Dieta sirtfood – w jakich produktach są sirtuiny?

Może się wydawać, że na diecie sirtfood produktów, które są zgodne z zasadami trybu żywienia sirtfood jest bardzo mało. Bez obaw, to tylko złudzenie, gdybyśmy mieli je wszystkie tutaj wypisać to zmarnowalibyśmy Ci bardzo dużą ilość czasu, dlatego w skrócie was nakierujemy co można zjeść. Brytyjscy autorzy diety sirtfood zalecają spożywanie dobrych źródeł białka, czyli mięso, nabiał i jajka, kolejną wskazówką od nich było spożywanie kwasów omega 3, które można zdobyć jedząc tłuste ryby morskie. Oczywiście to nie wszystko, z innych rodzajów produktów wymienimy wam około trzech najpopularniejszych, a więc z warzyw: Seler naciowy, rukola, natka pietruszki. Owoce: truskawki, czerwone winogrona, maliny. Nasiona: orzechy, nasiona słonecznika, pistacje. Napoje: kawa, wino czerwone, kakao, herbata czarna i biała.
To dosłownie mała część produktów dostępnych na diecie sirt, a już z nich można skomponować bardzo smaczne menu 🙂

Dieta sirtfood – dla kogo?

Nikogo nie zdziwi fakt, że autorzy diety sirt zalecają ją dla określonej grupy osób. Tak więc dieta sirtfood jest dla osób, których wskaźnik BMI przekracza wartość 22 (Kalkulator BMI oblicza proporcje wzrostu do wagi biorąc również pod uwagę płeć). Jeśli niewiele wam to mówi, to zalecamy skorzystanie z kalkulatora BMI, dostępnych w internecie. Łatwiej pisząc, korzyści z diety sirt będą czerpać osoby z nadwagą. Przez bardzo niski bilans kaloryczny w pierwszych dwóch fazach nie zaleca się stosowania jej dla osób posiadających prawidłową wagę lub co gorsza niedowagę! Kobiety w ciąży też niestety muszą się obejść z ciekawością, ponieważ może ona zaszkodzić dziecku bardzo niską ilością kalorii. Osoby chorujące przed skorzystaniem z diety sirtfood powinny zawitać u lekarza, który wyrazi zgodę na przejście na dietę sirtfood.

Miejsce na Twoją reklamę!

Tu może znaleźć się Twoja reklama

Podobne artykuły

Dieta Bezglutenowa

Bezglutenowy Catering Dietetyczny

Przechodzisz właśnie dietę bezglutenową i nie wiesz, od czego zacząć? A może już kilka lat temu zrezygnowałeś z glutenu, jednak szukanie bezpiecznych dla Twojego brzucha

Pozycjonowanie Cateringu Dietetycznego

Pozycjonowanie cateringu dietetycznego

W obecnych czasach prowadzenie biznesu, niezależnie od branży, czy jest to projektowanie kuchni, sprzedaż mierników lakieru czy prowadzenie cateringu dietetycznego, warto zadbać nie tylko o