Dieta Bezglutenowa

Bezglutenowy Catering Dietetyczny

Przechodzisz właśnie dietę bezglutenową i nie wiesz, od czego zacząć? A może już kilka lat temu zrezygnowałeś z glutenu, jednak szukanie bezpiecznych dla Twojego brzucha produktów i przygotowywanie posiłków okazało się zbyt czasochłonne? W takim razie znakomitym pomysłem będzie zamówienie bezglutenowy catering dietetyczny. Co warto wiedzieć o takiej diecie pudełkowej? Sprawdzamy!

Dlaczego warto zamówić bezglutenowy catering dietetyczny?

Jeśli nie jesteś przekonany, czy bezglutenowy catering dietetyczny sprawdzi się i w Twoim przypadku, to poniższa lista zalet z pewnością przekona Cię do jego zamówienia. Dieta pudełkowa bez glutenu to:

  • gwarancja bezpieczeństwa, dzięki któremu nie musisz się martwić o przypadkowe spożycie glutenu,
  • oszczędność czasu, który do tej pory przeznaczałeś na zakupy i samodzielne przygotowywanie posiłków,
  • różnorodność, którą z pewnością docenią osoby dopiero rozpoczynające dietę bezglutenową. Dzięki niej przekonasz się, że menu bez mąki pszennej czy chleba żytniego może być równie smaczne i różnorodne, co tradycyjne posiłki,
  • poprawa zdrowia i samopoczucia, którą zauważysz już po kilku dniach od zamówienia bezglutenowego cateringu. Posiłki wolne od szkodliwego dla Twojego brzucha białka sprawią, że biegunki, wzdęcia czy ból odejdą w zapomnienie.

Nie możemy również zapomnieć o wygodzie, którą zapewnia bezglutenowy catering dietetyczny. Po zamówieniu menu o określonej kaloryczności nie musisz się już o nic martwić – posiłki zostaną przyrządzone ze świeżych składników, szczelnie zamknięte w opakowaniach, które można podgrzewać w mikrofali, a następnie dostarczone prosto pod wskazany adres.

Dieta Bezglutenowa

Menu w bezglutenowym cateringu dietetycznym pod lupą

W bezglutenowym cateringu dietetycznym nie znajdziesz pszenicy, żyta, jęczmienia czy owsa. W trakcie przygotowywania pięciu posiłków nie wykorzystuje się także produktów, które mogą zawierać gluten – gotowych sosów, wędlin, parówek itp. Zamiast tego dania powstają na bazie chudego mięsa, warzyw, owoców, nabiału, ryb oraz, oczywiście, bezglutenowych produktów zbożowych – amarantusa, ryżu, kukurydzy, gryce czy prosie.

Na tym jednak nie koniec! Bezglutenowy catering dietetyczny jest dostępny w różnych wariantach kalorycznych, dzięki czemu będzie znakomitym sposobem nie tylko na pożegnanie się z problemami ze strony układu pokarmowego, ale także zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Możesz również zamówić go w wersji bez nabiału lub bez laktozy. A to wszystko w połączeniu ze zdrowymi, smacznymi i pożywnymi posiłkami, dzięki którym dostarczysz swojemu ciału wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Miejsce na Twoją reklamę!

Tu może znaleźć się Twoja reklama

Podobne artykuły

Czym jest dieta ketogeniczna? O cateringu KetoLove

Z miłości do keto! Dieta ketogeniczna, często określana też dietą wysokotłuszczową, to najnowszy trend zdrowego odżywiania. Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, ale lubisz tłuste posiłki?

Dieta Sirtfood czyli dieta sirtuinowa

Dieta sirtfood

Jedną z najpopularniejszych diet w ostatnim czasie jest dieta sirtuinowa, powszechnie znana jako dieta Adele. Skąd tak wielkie zainteresowanie akurat tą dietą? Swego czasu piosenkarka